אם ברצונך לקבל חומר בנוגע לטכניקות המתקדמות ללימוד אנגלית, הרשם כאן בבקשה:

חומרים ללימוד עצמי

איך להשתמש בשיעורים המצורפים?

יש לך כאן כלי אדיר וחינמי לחלוטין לשיפור האנגלית שלך!

הסרטונים החמודים האלה, בליווי אוצר מילים – הם כלי אדיר שיעזור לך להקפיץ את האנגלית שלך – אם תדע איך לעבוד איתם נכון.

לכן, בבקשה קרא את ההוראות ועשה בדיוק את מה שכתוב – את התוצאות תראה בעצמך!

רצף הפעולה של עבודה עם כל סרטון הוא כזה:

1. צפה בסרטון בפעם הראשונה בשלמותו כדי לקבל את הרושם הראשוני – גם אם לא תבין את הכל;

2. הדפס את הדף של אוצר מילים המצורף לסרטון, תעשה copy – paste והדפס. עבור על הדף ומחק את כל המילים שאתה כבר מכיר – תשאיר רק את המילים הלא מוכרות לך.

3. כעת, בעזרת הכתוביות, תוציא כל מילה נוספת שאתה לא מכיר מהסרטון. עשה רשימה של כל המילים החדשות ומצא במילון פירוש מתאים עבור כל מילה. אני אחזור שוב: עבור על כל הכתוביות כדי לפרש את התוכן. אם אתה לא מבין מילה כלשהי והיא לא מופיעה בדף של אוצר המילים שהדפסת, תרשום אותה על דף נפרד ומצא פירוש מתאים במילון. אתה אמור להגיע למצב שכל המילים החדשות נמצאות מול העיניים שלך.

4. צפה בסרטון שוב כדי לוודא שלא פספסת שום מילה או ביטוי (צירוף מילים בעל משמעות) חדשים. אם יש כאלה – תוסיף לדף ופרש בעזרת מילון. אתה אמור להגיע ל-100% הבנה של התוכן. 100% הבנה – אל תתפשר על פחות!!!

5. צפה בסרט מספר פעמים, כאשר הדפים מולך. אם אתה לא מצליח להבין כתובית כלשהי – עצור ומצא את המילה החדשה על הדף – ותמשיך הלאה. אתה תראה שחלק מהמילים החדשות “נקלטו” בזכרונך באופן טבעי, גם אם בצפיה הראשונה לא הבנת אותן. עצם העובדה שרשמת את המילה ובדקת אותה במילון “עשתה את העבודה”.

6. המשך לצפות בסרטון כמה שיותר פעמים, ובין הצפיות שנן את הדף עם המילים – עד שאתה מגיע למצב שבו אתה יכול לצפות בסרטון ללא הפסקה ומבין את כל מה שנאמר – ב-100%, בלי להעזר בדפים! אם עדיין יש מקומות שקשה לך להבין – עשה עוד שינון של הרשימה – ותצפה שוב. זה יכול לקחת גם 10, גם 20 וגם 50 צפיות – זה לא מרוץ! אתה יכול לעבוד במשך שבועיים על סרטון אחד. מה שחשוב זה התוצאה – היכולת שלך להבין את הסרטון כאילו הם מדברים בעברית – באותה קלות!

7. לאחר שהגעת ליכולת הבנה המלאה ללא עצירות – צפה בסרטון מספר פעמים, כשאתה מקריא את התוכן על פי הכתוביות ביחד עם הקריין. עשה זאת מספיק פעמים כדי לעמוד בקצב שלו. תנסה לחקות את האופן שבו הוא אומר את המשפטים מבחינת הקצב, עליות וירידות של הקול, רגש, מבטא וכו’.  עליך להגיע למצב שאתה מרוצה מהאופן והקצב של הקריאה שלך.

7. כעת עבור לסרטון הבא ופעל לפי הצעדים הנ”ל.

אתה מוזמן לחזור על הסרטונים שכבר עבדת עליהם, כדי לחזק את זכירת המילים לטווח הארוך. אם אתה חוזר לסרטון הישן לאחר שהתקדמת, ועדיין לא זוכר כמה מילים – בדוק שוב במילון.

דרך אגב, כשאני אומר “מילים” – זה לא בהכרח אמר מילים בודדות. אלה יכולות להיו גם מילים מורכבות, כמו work out (להתאמן) או אפילו ביטויים שלמים, כמו have fun (לעשות חיים). אם אתה בודק את המילה במילון ומשהו לא נראה לך הגיוני, למרות שניסית את כל הפירושים הקיימים, סביר להניח שיש שם ביטוי (צירוף מילים בעל משמעות). תוכל להקיש את הביטוי בגוגל ואם הוא אכן קיים באנגלית – תקבל את הפירוש. במקרים כאלה ההגדרה היא רק באנגלית.

אשמח לקבל ממך כל שאלה או סיפור הצלחה ביישום של הצעדים הללו למען שיפור האנגלית שלך!

לקבלת מאמרים עם טכניקות נוספות יש להירשם לרשימת תפוצה כאן >>

אריק רוזני

מאמן אישי להצלחה באנגלית

050-8258755

14 תגובות

 1. שלום אריק,

  פשוט עדיין מתפעלת מהאתר המדהים שלך. כל התשובות שחיפשתי לתהיות שלי, אתה נתת על מגש הכסף ועוד בחינם…כל האתרים שאיתרתי לא ממש נתנו את התשובה לאותה התחושה ובאקראי הגעתי לאתר שלך ועלי להודות שאינני מפסיקה לקפוץ מקישור לקישור שאתה מפנה. תודה ענקית!!

  מעניין לעניין באותו עניין – בעבודתי אני נאלצת לרוב לדבר עם הבוס באנגלית, להתכתב באנגלית. היות ושפת האם שלי איננה אנגלית ועדיין אני מסוגלת לנהל שיחת חולין שוטפת באנגלית אני חשה שהרמה אינה גבוהה ועשירה. לעתים אני נאלצת לכתוב באנגלית ומוצאת את עצמי מתרגמת בגוגל טרנסלט שזה פשוט נורא, אז מנחשת אם התרגום מוצלח או לא. אני גם נעזרת לרוב בתכתובת באתר ג’ינג’ר שדי עוזר.

  שאלתי, האם יש אתר כלשהו שהתרגום בו הוא איכותי ונכון דקדוקית ותחבירית, האם יש אתרים נוספים שיכולים לסייע לי בשיפור התכתובת העסקית, בשיחה עסקית, בתרגום?

  תודה מראש,
  שרי

  1. היי שרי. תודה רבה על המחמאות. אני שמח שהאתר שלי עוזר לך. בנוגע לשיפור הכתיבה, קיים אתר http://www.grammarly.com והוא בודק אוטומטית שגיאות כתיב, ניסוח, מבנה המשפטים וכו’. בנוגע לשיפור יכולת הדיבור, אני עובד בשיתוף פעולה עם בחורה אמריקאית בעלת הכשרה בתקשורת שנותנת שירות שיחות דרך סקייפ – פשוט רוכשים כמות מסוימת של שעות שיחה ומשוחחים איתה על מגוון נושאים – והיא תוכל לעזור לך בבניית משפטים, יישום הדקדוק בשיחה שלך ואפילו מבטא. ניתן לקבל 20 דקות שיחה ראשונית איתה ללא תשלום. באופן כללי, היא גם עוזרת לאנשים להתגבר על המחסום של “לדבר עם אמריקאי שלא יודע עברית”. שיהיה לך המון בהצלחה! אריק

 2. שלום אריק ! 

  אני מנסה להוריד למחשב קובץ שמע עם טקסט ואני לא מצליח אשמח אם תוכל לעזור.

  וגם , האם זה משנה כשאני לומד את המילים על ע"י שמע או ע"י ווידאו .. 

  אשמח להמלצתך . תודה דוד

  1. היי דוד. מבחינת הלימוד זה לא משנה אם אתה מקבל את המילים מקובץ שמע או מווידאו. אשמח לעזור לך מבחינת הורדת קובץ שמע אם תגיד לי מאיפה אתה מנסה להוריד ומה בדיוק הבעיה.

   בהצלחה!

   אריק

  1. היי זיווה,

   תתקשרי אליי ונפטור את הבעיה. גם נראה מה הרמה הנוכחית שלך ונתאים לך חומרים בהתאם.

   תודה. אריק

   0508258755

 3. מדהים לשוטט פה באתר. 

  האם תוכל להוסיף עוד חומרים וקישורים להורדה? סרטונים/טקסטים וכו'

  1. היי גיתית. האינטרנט מלאה בחומרים מדהימים להורדה – יש אותם בכל מקום. כל החוכמה היא לגלות מה הרמה שלך באנגלית ומה נחוץ לך להתקדמות מהירה. את מוזמנת לקבוע איתי פגישת היכרות (ללא תשלום) ונראה מה הכי יתאים לך מכל השפע שקיים.

   בהצלחה!

   אריק

   0508258755

 4. שלום אריק, יש לך אתר עם הרבה מידע רלוונטי שאני לא מוצאת באתרים אחרים

  עשית לי סדר בדברים, אז תודה רבה.

  האם אתה עובד גם בהוראה מתקנת באנגלית

  1. שלום רבקה.תודה רבה, אני ממש שמח שהחומרים עוזרים לך. כן, אני עובד עם הטכניקות של הוראה מתקנת. את יכולה ליצור איתי קשר כדי שנדון במקרה הספציפי שלך ונראה איך אוכל לעזור לך בצורה הכי טובה: 050-8258755 (אריק). תודה ובהצלחה!

  1. היי הילה. את פשוט צריכה למלא את הפרטים שלך בחלון “יצירת קשר”. אבל זה בסדר, כבר צירפתי אותך. 

   בהצלחה בהתקדמות שלך באנגלית. אריק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *